Nauka pływania przez zabawę

Nudne, monotonne zajęcia na basenie i zniechęcone dzieci to największa porażka każdego instruktora pływania. Dlatego zajęcia w naszej Szkole Pływania to nie treningi wydolnościowe, ale nauka i doskonalenie pływania poprzez zabawę. Zajęcia prowadzimy w taki sposób, aby nawet w trakcie zabawy przemycać ważne i rozwijające ćwiczenia i jednocześnie nie stracić zainteresowania dzieci nauką pływania. Nasze wieloletnie doświadczenie, spostrzeżenia, rozmowy z rodzicami oraz zindywidualizowane podejście do kursantów czyni nas wyjątkową Szkołą Pływania w Lublinie.

Całkowite zaangażowanie instruktora

Nic nie wpływa tak pozytywnie na dzieci jak czynne uczestnictwo instruktorów w zajęciach. Jeżeli omawiamy jakieś nowe, trudne do wykonania przez dzieci ćwiczenie, a instruktor im to zademonstruje, to od razu łatwiej im to zrozumieć i wykonać. Dzięki temu dzieci nabierają szacunku i zaufania do instruktora, przez to chętniej wykonują polecenia.

Indywidualne podejście

Staramy się nie patrzeć szablonowo i nie ulegać rutynie. Każdy pływak, mały czy duży, jest u nas traktowany bardzo indywidualnie. Czasami problemy z pokonywaniem nowych trudności nie są związane tylko z aspektami fizycznymi ale też z psychicznymi. W takich sytuacjach nigdy nie naciskamy, a jedynie staramy się delikatnie przekonać że pływanie to super zabawa!

Demonstracja ćwiczeń w wodzie

Najważniejsze jest jednak to, że podczas pokazywania nowych ćwiczeń nasi instruktorzy są w basenie. Kursantowi trudno może być czasami wyobrazić sobie jak ma wyglądać dane ćwiczenie w wodzie, jeżeli widzi jedynie pokaz na „sucho”. Dlatego warto demonstrować ćwiczenia w wodzie, a w razie potrzeby skorygować ruch uczestnika zajęć we właściwy sposób.